„GstarCAD“ programos, nebrangios „AutoCAD“ alternatyvos apžvalga – GstarCAD

„GstarCAD“ programos, nebrangios „AutoCAD“ alternatyvos apžvalga

Gavome šį tekstą iš vieno mūsų Asociacijos nario su prašymu jį paskelbti. Tikimės, kad pastabos ir komentarai, kuriais dalinamės, bus naudingi daugeliui architektų, projektuotojų ir konstruktorių.

Šiame tekste pateiksiu savo nuomonę apie „GstarCAD“ programą, kuri vis labiau populiarėja pakeičiant „AutoCAD“. „GstarCAD“ programą bandžiau kelias savaites. Tikiuosi, kad daugeliui vartotojų mano pastebėjimai bus naudingi, jei reikės pasirinkti ar pakeisti kompiuterių programinę įrangą architektūros, mechaniniams ar susijusiems inžineriniams projektams.

Pradžioje norėčiau pabrėžti, kad biure jau daugelį metų naudoju pilną „AutoCAD“ versiją. Tačiau mano nuotykiui su šia programa neseniai kilo pavojus dėl to, kad „Autodesk“ įdiegė metinius privalomus mokesčius, t.y. prenumeratą. Atsižvelgiant į tai, kad mano biuras 2010 m. įsigijo „AutoCAD“ licencijas, tuo metu mes turėjome nuolatines programos licencijas (kurias visiškai pakeitė prenumeratos tik 2016 m. viduryje).

 

TESTŲ PRADŽIA

Keliuose kompiuteriuose biure įdiegiau „GstarCAD“ bandomąsias versijas, norint patikrinti, ar programa atitinka mano kolegų poreikius kasdieniame darbe. Bandomosios versijos suteikia galimybę pažinti visą programos funkcionalumą per 2 savaites – po šio laiko „GstarCAD“ blokuoja galimybę išsaugoti failus, tačiau visos funkcijos vis dar yra prieinamos.

 

INSTALIAVIMAS

Pirmas dalykas, kurį galite nedelsiant atkreipti dėmesį atsisiuntus „GstarCAD“ bandomąją versiją, yra labai mažas diegimo failo dydis – apie 200 MB(!). Tai gali turėti įtakos, palyginus su daugiau nei 4GB turinčiu „AutoCAD“ diegimo failu.

Po atsisiuntimo diegimo programa buvo paleista pirmame kompiuteryje. Visas programos įdiegimas buvo labai trumpas, užėmė tik apie dvi minutes. „GstarCAD“ taip pat buvo greitai įdiegta dar dviejuose darbo postuose.

 

PROGRAMOS PALEIDIMAS

Po greito „GstarCAD“ įdiegimo pirmame kompiuteryje galima buvo pradėti programinės įrangos testavimą. Pradžioje tuščio piešinio paleidimas – visas procesas buvo atliktas iškart po to, kai darbalaukyje buvo pasirinkta programos piktograma. Taip pat nebuvo jaučiamas, kaip „AutoCAD“ programos atveju, pradinis programos sulėtėjimas – „GstarCAD“ iš karto leido pereiti į komandų atlikimą.

 

PAPRASTAS NAUDOJIMAS

Programos sąsaja yra klaidinančiai panaši į žinomą „AutoCAD“ sąsają, kai kalbama apie piktogramų ir dialogų laukų išdėstymą. Tai yra labiausiai teigiamas bruožas, nes leidžia greitai prisitaikyti prie naujos aplinkos – nuo pat pradžių žinote „ką ir kaip“ ir kur ieškoti būtinų funkcijų.

Viršutinėje „GstarCAD“ sąsajos dalyje yra juostelė, kurią galima pakeisti įrankių juostomis (klasikinis vaizdas). Apačioje yra komandų eilutė. Kairėje programos pusėje pagal nutylėjimą yra savybių langas, tačiau galite lengvai perkelti jį į dešinę ekrano pusę – jei neklystu, ten jis paprastai yra „AutoCAD“ programoje.

 

 

Numatytosios sąsajos spalvos taip pat skiriasi, tačiau čia programa taip pat siūlo keletą skirtingų „odelių“, kurias galima keisti neišjungiant programos.

Funkcijų langas atrodo lygiai toks pats, galėjau greitai nustatyti paskutinės komandos pakartojimą dešiniuoju pelės mygtuku.

Be to, sąsajos pritaikymo langas (CUI) taip pat labai panašus – man buvo svarbu nustatyti pelės mygtukų sparčiuosius klavišus, leidžiančius labai patogiai ir greitai įjungti dažniausiai naudojamas komandas (pvz., kopijavimą ar perkėlimą).

 

 

FUNKCIONALUMAS

Patikrinus pagrindines „GstarCAD“ funkcijas (2D brėžinys, redagavimas) – paaiškėjo, kad jos veikia taip pat, kaip ir „AutoCAD“ programoje, todėl po kelių komandų perėjau į kitus įrankius.

„GstarCAD“ sluoksniai, matavimo, teksto stiliai ir daugialypės nuorodos – viskas veikia (ir atrodo) taip pat, kaip ir „AutoCAD“ programoje. Blokų kūrimas taip pat grindžiamas tais pačiais principais.

Iš smalsumo aš atsisiunčiau į „GstarCAD“ keletą brėžinių, kuriuose turėjau paprastų blokų su sukurtais atributais duomenų bazę. Visų pirma, failai buvo atidaryti labai greitai, o visi blokai – teisingai įkelti.

Nusprendžiau patikrinti seną, vienoje iš ankstesnių „AutoCAD“ versijų sukurtą lentelę. „GstarCAD“ viską teisingai įskaitė, taip pat visus tekstus.

Atėjo laikas importuoti dinaminius blokus. Atidariau keletą dinaminių blokų (langai, durys, baldai, kiti simboliai) – ir jie visi įsikeldavo be problemų. Neturėjau po ranka sudėtingesnių blokų, bet žvelgiant į tai, kaip buvo sukurtas dinamiškas bloko redaktorius, pastebėjau, kad, pirma, jis vėl atrodo toks pats, kaip ir „AutoCAD“ programoje, ir, antra, niekada nenaudojau jo pilno funkcionalumo, todėl pakanka mano poreikiams.

Baigiantis dinaminių blokų testavimą „GstarCAD“ programoje patikrinau dar ar pavyks tai kažkaip suskaičiuoti – panaudojau išrinkimo komandą. Viskas čia pasisekė – gavau blokų sąrašą su atributais ir atitinkamomis blokų koordinatėmis.

 

 

Techninės dokumentacijos paruošimas lapuose „GstarCAD“ programoje gali būti labai patogus – neturime galvoti apie teisingą elementų išdėstymą modelio srityje. Įdomus sprendimas – galimybė tiesiogiai nukopijuoti elementus modelio srityje, suteikti jiems tinkamą skalę ir įdėti juos į lapų sritį rodinio formoje.

„GstarCAD“ siūlo labai patogų skalės reguliavimą. Programa palaiko aprašomuosius teksto stilius ir matmenis, todėl teksto dydis priklauso nuo naudojamos skalės.

 

DARBO GREITIS

Jau tai jau minėjau, bet dar kartą pabrėšiu: „GstarCAD“ kaip 2D/3D projektavimo programa veikia daug greičiau nei „AutoCAD“, kai dirbama su sudėtingesniais brėžiniais, o pati programa suveikia beveik iškart po to, kai paspaudžiamos jos piktogramos – čia du dideli GS privalumai.

Programos ir projektų atidarymas, kuris „AutoCAD“ programoje užima daug laiko – net po programos atidarymo programai reikia šiek tiek laiko, kad „įsibėgėti“. O, kas stebi, „GstarCAD“ programoje visas procesas trunka tik kelias sekundes.

 

ĮDOMŪS SPRENDIMAI

Pirmojoje dalyje daugiausia dėmesio skyriau toms funkcijoms, kurias turi „AutoCAD“.  Ramia sąžine galiu patvirtinti, kad visa tai, ką panaudojau, gali būti padaryta taip pat su „GstarCAD“ programa ir tai daug greičiau.

Dabar daugiau dėmesio skirsiu kitiems sprendimams, kuriuos radau „GstarCAD“, o nesutikau „AutoCAD“.

 

 

„DWG FASTVIEW“ NARŠYKLĖ

„DWG FastView“ yra taikomąja programa, kurią pateikia „GstarCAD“ programos gamintojas – naršyklę galima atsisiųsti nemokamai ir naudoti kompiuteryje, planšetiniame kompiuteryje arba telefone (palaiko „Android“ ir „Apple“ sistemos).

 

 

Tai, kas mane nustebino, yra galimybė greitai paleisti ir peržiūrėti piešinį „DWG FastView“ iš interneto naršyklės lygio – nereikia atsisiųsti ir įdiegti programų prietaise ir nereikia registruotis. Tai labai geras ir greitas būdas patikrinti dokumentaciją bet kurioje vietoje – tiesiog prisijungiama prie interneto telefone, brėžiniui patikrinti statybvietėje, atlikti ilgio arba ploto matavimą.

 

DUOMENŲ SAUGOJIMAS DEBESYJE

Pati „DWG FastView“ naršyklė neišsprendžia problemos, kai norime peržiūrėti brėžinį savo telefone lauke – vis tiek reikia turėti tokį brėžinį. Čia įdomus sprendimas yra saugoti ir bendrinti piešinius debesyje, kas suteikia galimybę bet kuriuo metu juos pasiekti.

Į debesį failus galime įkelti tiesiogiai iš „GstarCAD“ programos. Puikus privalumas tai parinktis „Automatiškai persiųsti po failo pakeitimų išsaugojimo“, todėl nepamiršime iš naujo įkelti failo po peržiūros.

Failų saugojimas debesyje leis greitai bendrinti reikiamus brėžinius su kolegomis ir leisti jiems naudotis jais iš bet kurio kompiuterio ar telefono.

 

BRĖŽINIŲ PALYGINIMAS

Aš nebūsiu originalus, jei pasakysiu, kad ši parinktis „GstarCAD“ programoje gali, pirma, sutaupyti laiką skirtą netiksliai aprašyto brėžinio pakeitimų paieškai, ir, antra, leidžia pamatyti šiuos pakeitimus… Programoje ši funkcija yra prieinama kaip standartinė ir patikrinus kelis brėžinius galiu pareikšti, kad veikia tikrai greitai ir įskaitomai rodo, kurie objektai buvo pakeisti ar pridėti/pašalinti.

 

AUTOMATINIAI SLUOKSNIAI

Įdomus sprendimas, kurį aš žinau iš kelių kitų specializuotų programų – paprastai leidžia automatiškai įdėti atitinkamus elementus atitinkamuose sluoksniuose po šios užduoties sąlygų nustatymo. Pavyzdžiui, po to, kai įjungiau matavimo ar teksto funkciją, elementai automatiškai patenka atitinkama į Matavimą ir Aprašymus.

 

 

JAU NUPIEŠTO ELEMENTO SAVYBIŲ ATSISIUNTIMAS

„GstarCAD“ programoje „Pridėti pasirinktą“ komanda leidžia atsisiųsti jau parengto objekto savybes ir nupiešti kitą, naudojant tik šias savybes.  Funkcija neabejotinai pagreitins darbą, kai brūkšniavimas arba braižoma linija esamame brėžinyje, nereikės kiekvieną kartą tikrinti ir nustatyti tinkamų savybių nepriskirtuose objektų sluoksniuose.

 

 

KAINŲ POLITIKA

Turint nuolatines „AutoCAD“ licencijas neturėjome dėl ko skųstis (galbūt be šiek tiek aukštos kainos) – programa paprastai atliko savo funkciją. Keitimasis projektais vyko daugiausia DWG 2007 arba DWG 2010 formatu. Įvedus kitą DWG 2013 failų versiją, buvo nedidelių problemų, susijusių su pasikeitimu bylomis tarp tarnybų, su kuriomis (ir vis dar) bendradarbiaujame.

Problema buvo nesugebėjimas atidaryti kai kurių DWG failų išsaugotų aukštesniuose nevaldomuose formatuose – žinoma, visada buvo įmanoma išsaugoti failus DWG 2010 formatu, tačiau dėl didelio keičiamų duomenų kiekio visada pasitaikydavo failų, kurios buvo sunku atidaryti – buvo reikalingi papildomi el. laiškai ir prašymai išsaugoti projektą senesnėje versijoje.

Visa tai sukeldavo nereikalingą painiavą, būtinybę turėti keletą tokių pačių projekto failų, išsaugotų skirtingu formatu ir sukeldavo laiko praradimą. Tačiau tai nebuvo problemos, kurių neįmanoma įveikti. Situacija suaktyvėjo pagrinde 2018 m. pradžioje, kai įsigaliojo naujas formatas 2018 ir daugelis kompanijų, su kuriomis dirbame, pradėjo naudoti šią failų versiją. Situacijos nebūtų pagerinęs ir sekančio DWG 2019 keitimosi duomenimis standarto įvedimas, kuris jau paskelbtas.

Skirtingai nuo „AutoCAD“, „GstarCAD“ programa siūlo nuolatines licencijas (elektronines arba pagal USB raktą). „GstarCAD“ galiu nurodyti kaip pigų CAD, nes jo nuolatinės licencijos kaina yra mažesnė nei vienerių metų „Autodesk“ siūlomos programos prenumerata.

Atėjo laikas trumpai apibendrinti mano apžvalgą.

– Mano nuomone, bet kuriam projektuotojui, kuris naudoja „AutoCAD“, perėjimas į programą „2D/3D CAD GstarCAD“ užtruks ne daugiau kaip valandą ir jis nuo pradžių pastebės darbo greičio padidėjimą.

– „GstarCAD“ – tai programa techniniams brėžiniams, turintis beveik tas pačias funkcijas kaip ir „AutoCAD“, p pats darbas abiejose programose yra identiškas.

– „GstarCAD“ taip pat turi keletą įdomių sprendimų, pvz., galimybę saugoti projektus debesyje arba puikią nemokamą „DWG FastView“ naršyklę. Didelis šios nemokamos naršyklės pliusas tai galimybė atidaryti beveik bet kurį DWG failą ir išsaugoti jį pasirinktoje DWG versijoje, kurioje šiuo metu galime atidaryti failą (pvz., išsaugojimas senesnėje versijoje)

– „GstarCAD“ turi keletą funkcijų, kurias siejasi su kitomis CAD programomis, pvz., brėžinių palyginimas, arba automatiškas piešiamų elementų priskyrimas prie iš anksto nustatytų sluoksnių.

– GstarCAD yra dviejų versijų: „Standard“ ir „Professional“ (pirmoji neturi dinaminių blokų ir kelių 3D modeliavimo įrankių). Dėl dinaminių blokų naudojimo išbandžiau „Professional“ versiją. Abi versijos siūlomos kaip nuolatinė licencija – tai yra, nereikia atnaujinti programų ir nėra vėlesnių mokesčių.

Kiekvienam „AutoCAD“ naudotojui ramia sąžine galiu rekomenduoti „GstarCAD“ kaip gerą, universalią projektavimo programą. Šios programos privalumai: funkcionalumas, maža kaina ir darbo greitis bei patogumas. Man asmeniškai labai svarbi taip pat nuolatinė licencija, kuri suteikia man tikrumo, kad turėsiu programą, nepaisant dabartinės ar būsimos mano įmonės finansinės padėties.

Return

Atsisiųskite GstarCAD 2024 ir išbandykite jos galimybes!

Nemokama bandomoji GstarCAD 2024 versija veikia 14 dien7 ir leidžia kruopčiai išbandyti visas programos galimybes.

Atsisiųskite Demo versiją












Į formoje pateiktą el. pašto adresą gausite nuorodas, kaip atsisiųsti „GstarCAD 2021“ (32/64 bitų) bandomąją versiją lenkų ir anglų kalbomis bei vartotojo vadovą.

Jei pranešimas nepasieks jūsų per kelias minutes, patikrinkite aplanką „SPAM“.

Pasirinkimas tarp standartinės, profesionaliosios ir mokomosios versijų atliekamas paleidus jau įdiegtą programą.

Dabartinė programos versija anglų kalba: 191227


Jūsų duomenų administratoriumi yra TMSYS Group atstovaujanti Tm SYS Sp. z o.o. įmonę, kurios buveinė yra Krokuvoje, adresu 31-574, ul. Ciepłownicza 23.

Daugiau informacijos Privatumo Politikoje – ČIA.
Return

Poprzednie wersje GstarCAD

Bezpłatna wersja testowa GstarCAD działa przez 14 dni i umożliwia gruntowne przetestowanie wszystkich możliwości programu.

×
Why GstarCAD?
Lifetime
licence
DWG / DXF
Support
Free technical
support
Over 10 years
on the market
+370-318-42440